G8 МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО (Триботехнічне матеріалознавство)
Матеріали – це основа розвитку цивілізацій, всіх без винятку галузей науки, техніки, промислового виробництва, збереження та покращення життя й здоров’я людини. Наука про створення та вибір матеріалів залежно від умов їхньої експлуатації є одночасно і фундаментальною природничою і прикладною.
Освітня програма “Триботехнічне матеріалознавство” це науково-технічна галузь, яка вивчає властивості, поведінку та методи модифікації матеріалів у процесах тертя, зношування та мащення. Вона поєднує трибологію (науку про тертя та зношування) з матеріалознавством, зосереджуючись на підвищенні довговічності, зносостійкості та експлуатаційних характеристик конструкційних матеріалів у трибосистемах. Основні напрями триботехнічного матеріалознавства: дослідження зношування матеріалів, абразивне, адгезійне, корозійне, ерозійне зношування. Вивчення механізмів руйнування поверхонь у різних умовах експлуатації. Модифікація поверхонь для підвищення зносостійкості: Нітрування, карбонізація, борування, оксидування. Напилення покриттів (PVD, CVD, плазмове, термічне). Лазерна, електроіскрова та іонно-плазмова обробка. Розробка нових трибоматеріалів: композити, наноструктуровані покриття, самозмащувальні матеріали. Полімери, керамічні та металеві сплави для екстремальних умов роботи. Технології мащення та зниження тертя. Аналіз впливу мастильних матеріалів (масел, твердих мастил, рідин).
На випускників чекає цікава робота на промислових підприємствах, у наукових установах, зокрема в автомобільній галузі в Україні та за кордоном.
З освітньою програмою “Відновлення та технічний сервіс автомобілів” за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти можна ознайомитися тут.
З освітньою програмою “Відновлення та технічний сервіс автомобілів” за другим (магістерським) рівнем вищої освіти можна ознайомитися тут.
БАКАЛАВР НА БАЗІ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Університет проводить набір за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти на 1 курс (термін навчання – 3 роки та 10 місяців) за освітньою програмою “Триботехнічне матеріалознавство” (G8-Матеріалознавство) на основі повної загальної середньої освіти на місця, що фінансуються за рахунок Державного бюджету, а також за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, відповідно до вимог МОН України та Правил прийому Хмельницького національного університету. У 2025 році вступ відбувається на основі національного мультипредметного тесту (НМТ) (2022, 2023, 2024 або 2025 років) та мотиваційного листа.
З освітньою програмою “Триботехнічне матеріалознавство” за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти можна ознайомитися тут.
Більш детальна інформація на сайті приймальної комісії.
_________________________________________________________________________________________
БАКАЛАВР НА БАЗІ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА
Вступ на освітню програму “Триботехнічне матеріалознавство” (G8-Матеріалознавство) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти на базі диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра (термін навчання 2 роки 10 місяців) на місця, що фінансуються за рахунок Державного бюджету, а також за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, відповідно до вимог МОН України та Правил прийому Хмельницького національного університету у 2025 році необхідні результати національного мультипредметного тесту (НМТ) (2022, 2023, 2024 або 2025 років) та мотиваційного листа.
Вимоги до написання мотиваційного листа розміщені на сайті приймальної комісії університету.
З освітньою програмою “Триботехнічне матеріалознавство” за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти можна ознайомитися тут.
Детальніше про вступ на базі диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра на сторінці приймальної комісії.
Вимоги до написання мотиваційного листа розміщені на сайті приймальної комісії університету.
Більш детальна інформація на сайті приймальної комісії.
_____________________________________________________________________________________________________________
МАГІСТР
За (магістерським) рівнем вищої освіти вступ на освітню програму “Триботехнічне матеріалознавство” (G8 Матеріалознавство) ( (термін навчання 1 рік 4 місяці) відбувається на базі освітнього рівня бакалавр на місця, що фінансуються за рахунок Державного бюджету, а також за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, відповідно до вимог МОН України. Вступ у 2025 році відбувається на основі фахового вступного випробування (ваговий коефіцієнт – 0,6), єдиного вступного іспиту (складається з двох частин: іноземна мова (ваговий коефіцієнт – 0,2) тест загальних навчальних компетентностей (ваговий коефіцієнт – 0,2), мотиваційного листа.
Вимоги до написання мотиваційного листа розміщені на сайті приймальної комісії університету.
З програмою вступного фахового випробуванння можна ознайомитися тут.
Дозволяється вступ до магістратури на основі диплому спеціаліста (магістра), здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань в університеті.
З освітньою програмою “Триботехнічне матеріалознавство” за другим (магістерським) рівнем вищої освіти можна ознайомитися тут.
Детальніше про вступ до магістратури на сторінці приймальної комісії